Novell udostępnia narzędzie do tworzenia aplikacji .NET dla systemu Android

Novell wspiera mobilnego Linuksa

Mono for Android to pierwsze na rynku rozwiązanie do tworzenia aplikacji Microsoft .NET dla platformy Android z użyciem narzędzia Microsoft Visual Studio.

Novell poinformował o udostępnieniu oprogramowania Mono dla opartego na Linuksie systemu Android, wykorzystywanego w telefonach komórkowych i tabletach. Mono for Android uzupełnia dostępne już wcześniej narzędzia programistyczne Mono do uruchamiania aplikacji Windows na Linuksie.

Obecnie dzięki Mono for Android programiści korzystający z Microsoft.NET i C#, Visual Studio i innych środowisk programistycznych mogą wykorzystać ten sam kod do łatwego przygotowania aplikacji dla użytkowników popularnych urządzeń mobilnych, w tym smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android, a także urządzeń Apple iPad, Apple iPhone oraz Apple iPod Touch.

Mono for Android obejmuje rdzeń bibliotek czasu rzeczywistego Mono, powiązania dla rdzennych interfejsów programistycznych systemu Android, wtyczkę Visual Studio 2010 do tworzenia aplikacji dla systemu Android oraz środowisko programistyczne zawierające wszelkie narzędzia niezbędne do tworzenia, uruchamiania i wdrażania aplikacji.

Programiści przyzwyczajeni do Microsoft Visual Studio mogą, pozostając przy swoim ulubionym zintegrowanym środowisku programistycznym, wykorzystywać posiadane umiejętności oraz kod, biblioteki i narzędzia.NET, a także umiejętności programowania w języku C#, do tworzenia mobilnych aplikacji dla urządzeń z systemem Android.

Wtyczka Visual Studio 2010 pozwala tworzyć, uruchamiać i wdrażać aplikacje w środowisku symulatora systemu Android, na urządzeniach z systemem Android oraz w Android Application Store.

Wszystkie wersje Mono for Android są już dostępne za pośrednictwem tej witryny. Roczny abonament wersji Mono for Android Enterprise Edition z asystą techniczną i aktualizacjami kosztuje 999 dolarów za każdego użytkownika. Roczny abonament wersji Mono for Android Professional Edition kosztuje 399 USD za każdego użytkownika.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.