Donald Tusk odpowiadał dziś na pytania internautów

Premier mówi: nie jesteśmy jełopami w sprawie Internetu

Po wskazaniu Boniego i złożeniu deklaracji na temat dostępu do dokumentów, wyznaczono datę kolejnego spotkania na 18 maja. Uczestnicy spotkania mają mieszane uczucia. Tym razem bowiem nie rzucano różnych haseł na wiatr ani nie składano pustych obietnic. Niektórzy uczestnicy spotkania uważają jednak, że zabrakło jakichkolwiek konkretów. Część wyszła zadowolona.

To prawda, rząd jest analogowy, a społeczeństwo cyfrowe. Tej konkurencji nie wygramy. Ale przesadą byłyby stwierdzenia, że mamy XIX-wieczny rząd, a wokół niego XXI-wieczne społeczeństwo cyfrowe. Nie ma potrzeby, żebym udawał z fałszywą kokieterią, że wiem, że wszyscy wokół są niezwykle zaawansowani, jeśli chodzi o internet, tylko premier i grupa ministrów to kompletne jełopy, które jak już wejdą na Onet żeby sprawdzić swoje notowania, to to jest maksimum. To nieprawda

– powiedział Donald Tusk. –

Nie jesteśmy internetowymi jełopami

– dodał.

Uczestnicy spotkania domagali się, oprócz pełnomocnika (na którego wyznaczono Boniego) regularnych i szczegółowych konsultacji w sprawie ustawy medialnej i przepisach unijnych dotyczących blokowania witryn internetowych o niepożądanej treści i przechowywaniu danych o użytkownikach przez dostawców internetowych.