Tym razem to Samsung atakuje

Samsung kontratakuje – pozywa Apple’a za 10 patentów

Wojna rozpoczęła się na dobre. Po pozwie ze strony Apple'a, Samsung odpowiada tym samym. Oskarża firmę z Cupertino o naruszenie 10 patentów.

Zaczynając od początku, najpierw Apple pozwało Samsunga za naruszenie patentów oraz generalnie kopiowanie ich produktów. Koreański producent natychmiast obiecał, że będzie się bronić i to aktywnie. Jak obiecał, tak i zrobił. Do sądu właśnie wpłynął pozew, w którym Samsung oskarża firmę z Cupertino o naruszenie 10 patentów.

Co ciekawe, koreański producent stara się unikać amerykańskiego rynku – pozwy złożył bowiem w swoim rodzimym Seulu (5 naruszeń), niemieckim Monachium (3 naruszenia) oraz japońskim Tokio (2 naruszenia). Jak na razie koreański producent nie podaje szczegółów na temat rodzaju patentów, które Apple miało naruszyć, a firma z Cupertino wstrzymuje się z komentarzem do tej sytuacji.

Przypomnijmy, że w tle tej sądowej batalii są wielomilionowe zamówienia, które Apple składa u Samsunga na części do swoich produktów. Ciekawi zatem jesteśmy, czy poróżnienie wśród jednych z największych producentów sprzętu nie będzie miało wpływu na przykład na premierę nowej generacji iPhone’a?! Kto kogo kopiuje? Sprawdź!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.