Wytęż wzrok i znajdź pięć szczegółów różniących te smartfony

Samsung szykuje „mocną odpowiedź” – Apple może mieć duże problemy!

Jedną z wiadomości dnia wczorajszego był pozew Apple'a przeciwko Samsungowi. Zarzutem było kopiowanie iPhone'a i iPada. A wiecie ile Apple płaci Samsungowi? W ciągu roku: 5,7 miliarda dolarów!

Apple wypowiedziało wczoraj wojnę Samsungowi. Obie firmy jednak do niedawna żyły w ścisłej symbiozie. Apple bowiem kupiło od Samsunga części składowe do swoich urządzeń warte 5,7 miliarda dolarów. Apple miałoby duży kłopot bez tych części. Samsung miałby duży kłopot bez tych pieniędzy. Apple jest drugim największym klientem Samsunga, pierwszym jest sony.

Samsung produkuje dużo komponentów, w tym dla Apple’a. Pamięci flash, RAM, procesory i wyświetlacze należą do głównych atutów koreańskiego giganta. Wojna patentowa z pewnością zniszczy tę przyjaźń i Samsung zapowiedział, że „jest zmuszony ostro zareagować”. Pytanie tylko: do czego może się posunąć? Najnowszy procesor Apple’a ponoć nie jest już oparty o rozwiązania Samsunga. Czy Apple ma innego partnera w zanadrzu, jeśli chodzi o resztę komponentów? Czy może też Samsung ma tą gigantyczną kartę przetargową i dojdzie do ugody w sprawie patentów i kopiowania iPhone’ów i iPadów w linii Galaxy? Będzie ciekawie. Bardzo ciekawie!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.