Sony nie wie, czy twoja karta kredytowa jest bezpieczna...

Sony jeszcze nie wie, czy twoja karta kredytowa została skradziona

Sony nie ustaliło jeszcze, czy użytkownicy ucierpieli przy okazji rzekomych ataków na sieć PSN. Sony nie jest w stanie powiedzieć, czy numery kart kredytowych użytkowników zostały skradzione.

Sony ma poważne problemy ze swoją siecią Playstation Network (PSN), która od kilku dni nie pozwala użytkownikom na zalogowanie się do niej. Wciąż nie potwierdzono, czy kłopoty są wynikiem cyberataku, czy też ogromnej usterki. Sony utrzymuje, że zostało zaatakowane, ale nikt do tego ataku się nie przyznaje – Anonimowi twierdzą, że owszem – mógł to być ktoś od nich, ale jeśli tak było, to działał na własną rękę.

Tak czy inaczej, skoro nie wiadomo do końca co się stało, to nie można też oszacować strat. Sony wciąż zatem nie wie, czy jakiekolwiek dane personalne użytkowników konsol Playstation zostały wykradzione podczas rzekomego ataku, a wśród tych danych znajdują się między innymi numery kart kredytowych.

Japoński producent pracuje w pocie czoła zarówno nad przywróceniem PSN do stanu używalności (konkretnej daty nie znamy), jak również nad śledztwem w sprawie przyczyn tego zdarzenia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.