Apple znów zarobiło kokosy

Sprzedaż iPadów spada, iPhone’ów rośnie, a Apple podwoiło zyski

Pomimo dość słabej sprzedaży iPada, Apple znów bije rekordy zysków. Wszystko dzięki znacznej poprawie sprzedaży iPhone'ów - aż o 113 procent w stosunku do ubiegłego roku.

Tylko w drugim kwartale bieżącego roku fiskalnego Apple’a, firma z Cupertino uzyskała dochody w wysokości 24,67 miliarda dolarów. Zysk netto wyniósł 5,99 miliarda dolarów, natomiast wartość akcji wzrosła do 6,4 dolara za sztukę. Znowu rekordowe wyniki, Apple zawdzięcza przede wszystkim świetnej sprzedaży iPhone’ów. W minionym kwartale sprzedano 18,6 miliona egzemplarzy, czyli o 113 procent więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku oraz o 2,6 miliona więcej, niż przewidywano.

Drugim produktem, który notuje wzrost są Maki. Tych sprzedało się 3,76 miliona sztuk – o 28 procent więcej, niż w poprzednim roku.

Nie wszystko było jednak tak kolorowe. Prawdopodobnie ze względu na problemy z dostawami i na premierę nowej generacji, sprzedaż iPadów zmalała i wyniosła 4,69 miliona egzemplarzy. Spodziewano się natomiast sprzedaży 6,29 miliona sztuk.

iPody wciąż sprzedają się nieźle, ale notują systematyczne spadki. W drugim kwartale roku fiskalnego 2011, Apple sprzedało 9,02 miliona iPodów, co daje 17-procentowy spadek w odniesieniu do tego samego okresu z zeszłego roku.

Pełnych statystyk dla iPada 2 firma z Cupertino co prawda nie podaje, ale wiadomo tyle, że sprzedano wszystkie tablety, jakie Apple zdążyło wyprodukować.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.