Szalone czwartki: Pomiędzy abstrakcją a naturą

Fraktale, ulubiona zabawka matematyków, mogą spokojnie konkurować z wieloma odłamami tzw. sztuki nowoczesnej, z obrazami abstrakcyjnymi na czele.
Mandelbulb3D - edytor filmów z fraktalami w głównej roli

Mandelbulb3D – edytor filmów z fraktalami w głównej roli

To, że mocy obliczeniowej pod maską pecetów jest coraz więcej, nie uszło uwadze grafików. I choć kosztowne obliczeniowo kolejne iteracje nie są może stałym elementem intr i dem, to jakże pięknie fraktale udają naturę, albo na drugim krańcu – zamiast natury układają się w abstrakcyjne, obce naszej percepcji kształty. Podczas Revision 2011 można było zobaczyć dwie animacje, eksplorujące świat fraktali.

Where are they? – FRequency, animacja, IV miejsce na party Revision 2011

Przydatne odsyłacze:

Pouet:

http://pouet.net/prod.php?which=56848

Capped.TV: http://capped.tv/frequency-where_are_they

Raum Zeit – Subdream, animacja, II miejsce na party Revision 2011

Przydatne odsyłacze:

Pouet: http://pouet.net/prod.php?which=56898 Raum Zeit został wykonany za pomocą dwóch aplikacji – Mandelbulbera oraz Mandelbulb3D – obie do pobrania za darmo (odsyłacze poniżej). Życzę udanej zabawy w tworzeniu ślicznych tapet, albo przynajmniej nominacji do Oskara za animowany film krótkometrażowy.

Mandelbulber: http://sourceforge.net/projects/mandelbulber/ Mandelbulb3D: http://www.fractalforums.com/index.php?action=downloads

Mandelbulber – generator trójwymiarowych fraktali

Mandelbulber - generator trójwymiarowych fraktali

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.