Waszym zdaniem: Android jest generalnie lepszy od iOSa, ponieważ…

2630 oddanych głosów i wyjątkowo wyrównane wyniki. No ale czego innego spodziewać się po starciu tytanów?

„Android jest lepszy od iOS’a, ponieważ…” – takie słowa często padają na początku waszych komentarzy, publikowanymi pod naszymi wiadomościami o Androidzie/iOS’ie. Postanowiliśmy sprawdzić, co fani Androida cenią najbardziej w tym systemie. Skoro z taką pasją skorzy są do udowadniania jego wyższości, to muszą mieć ku temu bardzo dobry powód, prawda? Nasza ankieta, pokazała, że nie jeden…

Co sprawia, że Android jest lepszy od iOSa?

1. Ogromne możliwości konfiguracyjne – 469 głosów

W porównaniu do możliwości konfiguracji oferowanej przez Apple dla swoich urządzeń, jest to szczera prawda i fakt niepodważalny. Nawet jestem skłonny zaryzykować, że możliwości Androida są nieco zbyt duże – przez to prawie każdy producent telefonów poczuwa się do stworzenia swojej własnej, niepowtarzalnej i najlepszej nakładki na ten system i… no cóż, niektóre firmy, chociaż oferują telefony fantastyczne pod względem hardware’u, to raczej nie wzbudzają one mojego pożądania właśnie ze względu na różne „ulepszenia”. Niemniej jednak, różnorodność dostępnego softu to w gruncie rzeczy ogromna zaleta Androida, a możliwości konfiguracji tego systemu doceniałem już nie raz.

2. Obsługa flasha – 399 głosów

Pomijając złośliwy przytyk fanów marki Apple, że jedyną zauważalną różnicą, jaką powoduje obsługa flasha są irytujące reklamy na stronach internetowych, to innych minusów ciężko się doszukać. Szczególnie w sytuacjach, kiedy jedynym dostępnym urządzeniem jest wasz smartfon, a informacje, których potrzebujecie natychmiast jakiś spryciarz umieścił na stronie, całkowicie zrobionej właśnie we flashu.

3. Obsługa kart SD – 391 głosów

Po roku używania iPhone’a 16GB zdecydowałeś, że potrzebujesz 2x więcej miejsca? Kup nowego iPhone’a. Po roku używania Androida z 16GB kartą SD zdecydowałeś, że potrzebujesz 2x więcej miejsca? Kup nową kartę.

4. Użycie standardowych kabli (Micro USB) – 381 głosów

Taki szczegół to niby nic, prawda? A jednak – zapomnijcie ładowarki do iPhone’a/iPada, wyjeżdżając na wakacje i… prawdopodobieństwo, że ktoś będzie na tyle uprzejmy, że użyczy Wam swojego iKabla jest o wiele mniejsze niż to, że zaopatrzycie się w kabel Micro USB. Nie mówiąc już o kupnie i różnicy w cenie.

4. Aplikacje dostępne spoza Android Market – 381 głosów

Apple ma prosty sposób na walkę z konkurencją. Jeśli jakakolwiek aplikacja, umieszczona w AppStore jest „niezgodna z polityką Apple” to znika i tyle. Możecie o niej zapomnieć. W Androidzie wystarczy pobrać ją z innego źródła i po problemie.

5. Otwarty kod źródłowy (przynajmniej do tej pory) – 318 głosów

No cóż, mam złą wiadomość, dla tych, którzy zaznaczyli tą opcję. Przeczytajcie sami: Koniec otwartości – Google zamyka Androida. Nie zmienia to faktu, że Android nadal pozostaje o wiele bardziej „otwarty” niż iOS – ktoś słyszał może o Amazon AppStore?

6. Widżety na pulpitach – 291 głosów

Kolejny „drobny szczegół”, ale uwierzcie mi – każdy kto przesiądzie się z Androida na iOS’a będzie tęsknił za naprawdę_szybkim_wybieraniem_numerów_do_których_najczęściej_dzwonicie. Albo za wygodnym sterowaniem odtwarzacza mp3. Albo za… no mógłbym tutaj wymienić sporo rzeczy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.