Wyniki ankiety:

Waszym Zdaniem: iOS jest lepszy od Androida, ponieważ… Steve Jobs tak powiedział.

Użytkownicy Androida już udowadniali wyższość swojego systemu na łamach naszego portalu. Przyszedł czas na użytkowników Apple'a. Przeczytajcie jakie są według nich największe zalety ich mobilnego systemu!

Opublikowane dwa tygodnie temu wyniki ankiety „Co sprawia, że Android jest lepszy od iOSa?” wywołały ożywioną dyskusję w komentarzach. Niektórzy z Was przejrzeli nas na wylot i przewidzieli pojawienie się analogicznej ankiety na temat zalet iOSa, czapki z głów. Wielka szkoda, że liczba oddanych głosów była o ponad połowę mniejsza od tej, oddanej w androidowej ankiecie, ale nic nie mogliśmy na to poradzić (no chyba, że oszukując, ale wtedy żadna z tych ankiet nie miałaby większego sensu). Przyjrzyjmy się zatem wynikom.

Co sprawia, że iOS jest lepszy od Androida – liczba głosujących: 1009

1. Steve Jobs nie może się mylić – 207 głosów

No tak. Mieliśmy pewne obawy podczas dodawania tej odpowiedzi i jak widać okazały się one słuszne. Udam, że odpowiedź potraktowałem śmiertelnie poważnie i nie mam pojęcia co to poczucie humoru: Steve Jobs nie może się mylić – stwierdzenie to, zdaje się potwierdzać coraz bardziej wraz z upływem lat i kolejnych nowości prezentowanych przez Apple’a. iPody to obecnie najpopularniejsze przenośne odtwarzacze muzyczne, o samym iTunes – serwisie Apple’a, który w USA stał się synonimem kupowania muzyki online (i przez sporą część Amerykanów jedynym sposobem jej zakupu), nie wspominając. iPhone zrewolucjonizował świat telefonii mobilnej i czwarta generacja tego telefonu, pomimo licznych błędów konstrukcyjnych nadal jest jednym z najczęściej kupowanych obecnie smartfonów na rynku. Jobs nie pomylił się również, kiedy uznał, że nadszedł czas na wskrzeszenie starożytnej gałęzi rynku – tabletów. Jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, iPad stał się jednym z najbardziej pożądanych/opluwanych gadżetów i kiedy konkurencji prawie udało się stworzyć urządzenia tak samo wygodne i dobrze zaprojektowane, Jobs zaprezentował drugą generację tabletu Apple’a. I nagle pomylił się co do iOS’a? Wolne żarty.

2. Działa płynniej niż Android – 168 głosów

Fakt. Stockowy iOS nie ma sobie równych pod względem płynności działania. Do naszej redakcji trafia większość nowych telefonów i tabletów z Androidem i po chwili zabawy, zawsze następuje ten moment ciężkiego westchnięcia – „no i znowu launcher przycina…”. Oczywiście zawsze można swojego androida zrootować, zainstalować lagfixy, nowe sterowniki graficzne, itd. Tylko nadal mówimy tutaj o modyfikowaniu oprogramowania w jakby nie było – drogim sprzęcie elektronicznym. iOS po prostu działa płynnie.

3. AppStore gwarantuje wysoką jakość aplikacji – 157 głosów

Ten argument często pojawia się w waszych komentarzach i znaczy mniej więcej tyle, co: „Apple nie idzie na żadne kompromisy, kiedy decyduje, które aplikacje trafią do AppStore. Ta polityka, między innymi, gwarantuje wysoką jakość appsów.” Ja się z tym oczywiście zgadzam. Wysoką jakość aplikacji gwarantuje również fakt, że nie muszą one działać na różnych, często bardzo różniących się od siebie specyfikacjach sprzętowych tak jak na Androidzie. Tylko czy wysoka jakość jest lepsza niż większy wybór (na przykład przeglądarek internetowych)?

4. Obsługa systemu jest prosta i intuicyjna – 143 głosy

To jedna z największych zalet wszystkich produktów Apple’a – prostota obsługi. Tutaj wszystko zaprojektowane jest z myślą o użytkowniku, który nie ma ochoty przeszukiwać kolejne strony ustawień urządzenia, żeby uzyskać pożądany efekt. Twórcy iOS’a dostali dość jasne wytyczne: ma być prosto, nikt nie ma mieć problemów z wysłaniem smsa, zmianą dzwonka, tapety, połączeniem się z siecią czy instalacją nowych aplikacji. Do tego to wszystko ma działać płynnie i być ładne. Moim zdaniem w pełni osiągnięto zamierzony efekt.

5. Brak jakichkolwiek problemów z aktualizacją – 135 głosów

do iOS’a wychodzi aktualizacja > pojawia się na iTunes > program informuje nas o tym, zaraz po podłączeniu naszego urządzenia do komputera > aktualizacja przebiega automatycznie > koniec.

do Androida wychodzi aktualizacja > do którego urządzenia? > aha, a kiedy do mojego? > aha, ale jest w ogóle szansa, że wyjdzie? > no nareszcie! > jak to, tylko dla niebrandowanych urządzeń?!?! > to jak się robi tego całego roota?

6. Brak problemów z fragmentacją systemu – 108 głosów

Tutaj praktycznie mógłbym przekleić to co napisałem o braku problemów z aktualizacją iOSa…

7. Żaden system nie ma lepszej klawiatury dotykowej – 91 głosów

Fakt. Nawet takie szarlatańskie sztuczki jak używanie Swype’a nie wpłyną na ten wynik. Apple do tej pory radzi sobie najlepiej jeśli chodzi o dokładność reakcji na dotyk w swoich ekranach. Zresztą, cały ten tekst napisałem na iPhonie…

I jak co tydzień, zachęcamy do dyskusji w komentarzach!
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.