Zespół CodeRaiders

Znamy pierwszych zwycięzców Imagine Cup 2011!

Poznaliśmy laureatów Imagine Cup 2011 w kategorii Projektowanie Oprogramowania

Zespół CodeRaiders z Łodzi zwyciężył w finałach krajowych konkursu technologicznego Imagine Cup 2011. Drużyna w składzie Dominik Dereń, Piotr Jaszczyk, Michał Orzełek, Błażej Rybczyński oraz Michał Skuza pod opieką merytoryczną Marcina Franca przedstawiła projekt „LifeCircle+”. Grupa będzie reprezentowała nasz kraj podczas światowych finałów Imagine Cup 2011, które odbędą się w lipcu w Nowym Jorku.

Rozwiązanie zaprezentowane przez drużynę z Politechniki Łódzkiej, które konkurowało w najbardziej prestiżowej kategorii konkursu Projektowanie Oprogramowania, to system pozwalający na skrócenie czasu dojazdu karetki pogotowia na miejsce wypadku oraz sprawdzający dostępność w okolicznych punktach krwiodawstwa krwi z danej grupy, która może być potrzebna na miejscu zdarzenia.

Do ścisłego finału konkursu w kategorii Projektowanie Oprogramowania obok CodeRaiders zakwalifikowały się następujące zespoły:

  • eyePUTers z Politechniki Poznańskiej,
  • Waćpany z Politechniki Gdańskiej,
  • Milky Way Team z Politechniki Białostockiej,
  • Terrarium z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na ImagineCup 2011 zostaną wyłonieni zwycięzcy w jeszcze czterech kategoriach:

  • Projektowanie Systemów Wbudowanych (Embedded Development), w której zespoły mają za zadanie opracowanie rozwiązania w oparciu o Windows Embedded Compact 7 oraz komputery kompaktowe.
  • Projektowanie Gier (Game Design), której celem jest stworzenie nowej gry komputerowej z wykorzystaniem Microsoft XNA Game Studio 3.1/4.0 lub Silverlight.
  • Media Cyfrowe (Digital Media), w której zespoły muszą stworzyć film poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.
  • Technologie Informatyczne (IT Challenge), sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.