Apple pozywa nastolatka, sprzedającego białe obudowy dla iPhone’a 4

Kiedy Apple miało problemy techniczne z wprowadzeniem na rynek białych iPhone'ów 4, on oferował takie obudowy za 280 dolarów. Na tym biznesie zarobił przeszło 130 tysięcy dolarów. Teraz jednak czeka go proces.
Po lewej biały iPhone Fei'a Lama, a po prawej oryginalny iPhone 4

Po lewej biały iPhone Fei’a Lama, a po prawej oryginalny iPhone 4

Apple oczywiście nie dopuszcza żadnej samowolki, związanej z ich produktami. Nic w tym dziwnego. Nie odpuści także 17-letniemu mieszkańcowi Nowego Jorku, który pod koniec 2010 roku rozpoczął sprzedaż kompletnych zestawów białych obudów dla iPhone’a 4, podczas gdy Apple miało problemy z wprowadzeniem swojego telefonu właśnie w tej wersji kolorystycznej. Szybko się okazało, że zapotrzebowanie na biały kolor jest ogromne, co w efekcie dało przeszło 130 tysięcy dolarów na koncie Fei’a Lama.

Teraz, gdy biały iPhone 4 wreszcie oficjalnie trafił na rynek, pora, aby Apple zabrało się za pozywanie nastolatka i jego rodziców, ponieważ ci wiedzieli o działaniach swojego syna i je pochwalali. Powód pozwu? Oczywiście naruszenie znaku towarowego firmy z Cupertino. Apple żąda zwrotu wszelkich pieniędzy, które nastolatek zarobił na sprzedaży nieautoryzowanych obudów, a także zakazu sprzedaży jakichkolwiek innych produktów, mogących naruszać znaki towarowe, zastrzeżone przez Apple’a.

Fei Lam ma zamiar się bronić.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.