BenQ C1430 – kompakt z matrycą BSI CMOS

Najważniejszą jego cechą jest zastosowanie nowej, szybkiej, 14-megapikselowej matrycy BSI CMOS o dużo większej czułości na światło niż używane dotychczas matryce CCD.

Większa czułość zwiększa możliwości i jakość zdjęć wykonywanych w słabym oświetleniu oraz pozwala wykonywać do sześciu zdjęć na sekundę w trybie fotografii seryjnej. Aparat ma wiele funkcji ułatwiających kreatywne fotografowanie m.in. Lomo (do tzw. lomografii), Fisheye lens (rybie oko), Color Accent (kolorystyczny akcent), Speedy Burst (szybka fotografia seryjna) oraz oczywiście HDR (szeroka skala tonalna).

BenQ C1430 ma 2,7-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 230 000 pikseli, 3x zoom optyczny oraz możliwość 12x powiększenia obrazu przy przeglądaniu. Obiektyw aparatu ma ogniskową od 35,5 do 106,5mm (w odniesieniu do filmu 35mm). Czułość matrycy wynosi od 100 do 1600 ISO. BenQ C1430 pozwala na wykonywanie zdjęć, a także filmów w rozdzielczości HD Ready do 720p. Model wykonuje zdjęcia w rozdzielczościach: 4 320 x 3 240 i nagrywa filmy z dźwiękiem ciągłym w rozdzielczości 720p przy 30 klatkach na sekundę.

Z kolei HDR II to usprawniona wersja, znanej już z poprzednich modeli aparatów BenQ, funkcji HDR (High Dynamic Range) umożliwiającej automatyczne wykonywanie zdjęć z dużą rozpiętością tonalną, czyli z dobrze widocznymi szczegółami w tzw. światłach i w cieniach.

Aparat dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 229 zł VAT. Dostępne są dwie wersje obudowy: srebrna i czarna. Gwarancja 24 miesiące w systemie door-to-door.

0
Źródło: BenQ
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.