Comcast blokuje Pirate Bay’a?

Największy dostawca internetu w USA odciął swoich klientów od Zatoki Piratów

Pirate Bay zablokowane przez Comcasta?

Pirate Bay zablokowane przez Comcasta?

Serwis TorentFreak informuje, że abonenci Comcasta, i wygląda na to, ze tylko oni, nie mogą dostać się na szwedzką stronę The Pirate Bay – jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek torrentów. Po wielu testach i informacjach od użytkowników, okazało się, że przekierowanie wykonywane jest na prawidłowy adres witryny, ale strona się nie pojawia. Wykazano natomiast, ze blokada strony nie jest powiązana z systemem DNS. The Pirate Bay ze swojej strony przyznaje, że jeden z serwerów padł, jednak gdy został naprawiony, nie rozwiązało to problemu abonentów Comcasta. Szwedzka strona obiecuje, że postara się przywrócić swoje usługi, jeśli będzie to z jej strony możliwe.

Tymczasem amerykański operator oficjalnie nie przyznaje się do zablokowania tej i jakiejkolwiek innej strony. – Nie blokujemy witryn i NIE blokujemy The Pirate Bay – napisał jeden z kierowników wykonawczych Comcasta, Jason Livngood.

Pomimo zapewnień, zdarzało się już temu dostawcy ISP aktywne blokowanie ruchu na stronach z torrentami. Gwoli ścisłości, wtedy ostatecznie Comcast się do tego przyznał.