Hakerzy planują trzeci atak na Sony

Grupa hakerów twierdzi, że właśnie planuje kolejny cyberatak na Sony. Powodem ma być opieszałość firmy w radzeniu sobie z wcześniejszymi atakami.
Kolejny atak na Sony wisi w powietrzu

Kolejny atak na Sony wisi w powietrzu

Hakerzy planują włamać się na stronę internetową Sony i opublikować na niej wszelkie informacje, jakie zdołali zdobyć – mogą to być między innymi nazwiska, numery kart kredytowych czy adresy. Cyberprzestępcy twierdzą, że mają w tej chwili dostęp do części serwerów Sony, na których znajdują się liczne informacje o klientach japońskiej firmy.

Jeśli atak dojdzie do skutku, będzie to trzecie włamanie na serwery Sony w ostatnich tygodniach. Pierwsze ataki miały miejsce w połowie kwietnia na sieć Playstation Network, a niedawno Sony przyznało się także do innego ataku, na Sony Online Entertainment. Sony za ataki obwinia Anonimowych. Ci jednak wciąż się do tego nie przyznają.W całą sprawę zaangażowane są m.in. amerykański Kongres i FBI.

Hakerzy, którzy planują trzeci atak na Sony, za powód swoich działań podają opieszałość firmy w radzeniu sobie z poprzednimi atakami. Nas ta argumentacja nie przekonuje, a was?

Czytaj: Katastrofa Sony krok po kroku

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.