Koniec fragmentacji Androida!

Wiele urządzeń, jeden Android - już pod koniec 2011 roku

Google Ice Cream Sandwich, czyli kanapka z Androida

Google Ice Cream Sandwich, czyli kanapka z Androida

Kiedyś system Android był tylko jeden – dla smartfonów. Po boomie na tablety, Google wypuściło zupełnie inną wersję specjalnie dla tych urządzeń, nadając jej numerek 3.0 i nazywając Honeycombem. Zaczęła się fragmentacja, na którą niemal wszyscy użytkownicy narzekają. I mają rację. Dlatego pod koniec 2011 roku wszystko wróci do normy i znów będziemy mieć tylko jednego Androida, ale tym razem zarówno dla smartfonów, jak i (maksymalnie 10-calowych) tabletów.

Mobilny system Google’a będzie więc ujednolicony, ale też bardziej elastyczny – w zależności od wielkości ekranu i jego rozdzielczości, swój rozmiar będą zmieniały podstawowe komponenty, jak pasek stanu czy widżety. Generalnie, wszystkie funkcje obecnie dostępne w Honeycombie, mają być także dostępne dla urządzeń z mniejszymi ekranami.

Pojawią się także zupełnie nowe funkcje. Jedną z nich będzie inteligentne śledzenie głowy użytkownika. Przykładowa aplikacja wykorzystująca nową technologię będzie w czasie rzeczywistym śledzić głowę użytkownika, by wirtualnie wyświetlać obiekty w pełnym 3D i móc je obejrzeć z różnych kątów.