Koniec fragmentacji Androida!

Ice Cream Sandwich to projekt, który ma połączyć system operacyjny Gingerbread dla smartfonów z systemem Honeycomb dla tabletów. Powstanie jeden OS dla wszystkich urządzeń.
Google Ice Cream Sandwich, czyli kanapka z Androida
Google Ice Cream Sandwich, czyli kanapka z Androida

Kiedyś system Android był tylko jeden – dla smartfonów. Po boomie na tablety, Google wypuściło zupełnie inną wersję specjalnie dla tych urządzeń, nadając jej numerek 3.0 i nazywając Honeycombem. Zaczęła się fragmentacja, na którą niemal wszyscy użytkownicy narzekają. I mają rację. Dlatego pod koniec 2011 roku wszystko wróci do normy i znów będziemy mieć tylko jednego Androida, ale tym razem zarówno dla smartfonów, jak i (maksymalnie 10-calowych) tabletów.

Mobilny system Google’a będzie więc ujednolicony, ale też bardziej elastyczny – w zależności od wielkości ekranu i jego rozdzielczości, swój rozmiar będą zmieniały podstawowe komponenty, jak pasek stanu czy widżety. Generalnie, wszystkie funkcje obecnie dostępne w Honeycombie, mają być także dostępne dla urządzeń z mniejszymi ekranami.

Pojawią się także zupełnie nowe funkcje. Jedną z nich będzie inteligentne śledzenie głowy użytkownika. Przykładowa aplikacja wykorzystująca nową technologię będzie w czasie rzeczywistym śledzić głowę użytkownika, by wirtualnie wyświetlać obiekty w pełnym 3D i móc je obejrzeć z różnych kątów.

Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.