Sprzęt z Chrome OS na abonament dla szkół i przedsiębiorstw

28 dolarów miesięcznie za komputer z Chrome OS w przedsiębiorstwie, 20 dolarów w szkole

Chromebox, czyli desktop z Chrome OS

Chromebox, czyli desktop z Chrome OS

Dzięki umowom z takimi firmami specjalizującymi się w chmurze i wirtualizacji, jak Citrix, Chromebooki mają być wyjątkowo łatwo zarządzalnymi komputerami w środowisku biznesowym. Aby tym bardziej skusić przedsiębiorstwa, oprócz Chromebooków pojawią się również Chromeboksy, czyli bardzo tanie desktopy typu „cienki klient” z Chrome OS, umożliwiające podłączanie peryferiów takich, jak monitory czy drukarki.

Chrome OS, oprócz tego, że będzie aktualizowany na bieżąco, przy zerowej ingerencji użytkownika, będzie na dodatek firmom licencjonowany, wraz ze sprzętem i mozliwością jego aktualizacji. Koszt, tak jak się spodziewano, będzie wynosił miesięcznie 28 dolarów za urządzenie dla przedsiębiorstw, i 20 dolarów dla studentów i uczniów.

Chrome OS na wszystkich komputerach będzie mógł być centralnie zarządzany przez administratora poprzez aplikację webową, a wszystkie połączenia systemu ze światem zewnętrznym są szyfrowane. Aplikacje i dodatki pracują w sandboksie a pomoc techniczna ma być dostępna całą dobę.