Tablet Yarvik dla oszczędnych i mało wymagających

Yarvik 7" kosztuje malutko, ale brak pojemnościowego ekranu i usług Google nieco tłumaczy cenę

Yarvik 7'

Yarvik 7′

Yarvik 7″ to urządzenie dla osób, które chcą mieć stały, wygodny dostęp do Internetu (np. serwisów społecznościowych, informacyjnych, stron z filmami) oraz multimediów – tablet może sprawdzić się jako odtwarzacz audio i wideo, czytnik e-książek, przenośna konsola do gier, itp.

Najnowszy produkt Yarvik wyposażony jest w rezystywny ekran dotykowy o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Do obsługi urządzenia służą również przyciski funkcyjne oraz kółko scroll, umożliwiające poruszanie się w menu i uruchamianie poszczególnych funkcji/aplikacji.

Dodatkowo, tablet dysponuje 4 GB pamięci wewnętrznej. Jeżeli jednak nie wystarczy to do pomieszczenia wszystkich zdjęć, klipów wideo i innych plików, pojemność pamięci można zwiększyć wykorzystując w tym celu karty MicroSD. Użyteczną funkcją jest także czujnik położenia, zaś sprawną i wydajną pracę, zdaniem producenta, ma zapewnić procesor taktowany zegarem 600 MHz i 256 MB pamięci RAM. Konfigurację uzupełniają m.in. moduł WiFi, wbudowane głośniki stereo, a także porty miniUSB i USB (dzięki któremu możliwe jest np. podłączenie pendrive’a).

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 2.1 (Eclair), który umożliwia instalowanie aplikacji dodatkowych (m.in. gier, programów użytkowych itp.). Tablet domyślnie wyposażony jest w zestaw oprogramowania – m.in. przeglądarkę stron internetowych, przeglądarkę zdjęć, kalendarz czy odtwarzacz audio-wideo. Należy jednak zaznaczyć, że tablet pracuje pod kontrolą darmowej wersji Androida, nie ma on dostępu do usług Google (Android Market, Gmail, Mapy, itd.).

Do zestawu jest dołączone ochronne etui. Rozmiary tabletu (120 x 197 x 13,3 mm) i nwaga (375 g) sprawiają, że urządzenie można mieć zawsze przy sobie – z powodzeniem zmieści się do każdej torebki czy większej kieszeni. Bateria zapewnia energię wystarczającą na 4 godziny oglądania filmów i nawet 14 godzin odtwarzania muzyki.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia, które objęte jest dwuletnią gwarancją, to 499 zł. Nie dajmy się jednak zwariować: rezystywny ekran i brak usług Google odbierają dużo z jej atrakcyjności.