2-rdzeniowy Snapdragon „udźwignie” Windowsa 8

Wiemy już, że Windows 8 ma działać zarówno na architekturze x86, jak i ARM. Wiemy także, że Microsoft obniżył wymagania sprzętowe.
Qualcomm szykuje nowe Snapdragony dla systemu Windows 8

Qualcomm szykuje nowe Snapdragony dla systemu Windows 8

Wymagania sprzętowe zostały na tyle obniżone, że Windows 8 ma bezproblemowo działać na nowych, dwurdzeniowych procesorach Qualcomma z zegarem 1,2 GHz. Pierwszym modelem z nowej rodziny Snapdragonów, przeznaczonych dla nowego systemu Microsoftu będzie MSM8960, który już w przyszłym miesiącu trafi na testy do dostawców OEM. Qualcomm podaje, że jest to pierwszy dwurdzeniowy procesor ze zintegrowanym modemem, który może pracować w trybach 3G i LTE.

Nowy procesor został zaprojektowany z myślą o wielozadaniowości w Windows 8, a ponadto rdzenie będą mogły pracować asynchronicznie, dzięki czemu będzie można kontrolować jeden niezależnie od drugiego. To natomiast ma pozwolić na zoptymalizowanie wydajności i wydłużenie czasu pracy na baterii.

Następny w kolejce jest czterordzeniowy procesor Snapdragon APQ8064, którego każdy z rdzeni także może być dynamicznie kontrolowany przez system Windows. Architektura Krait pozwoli na ustalenie częstotliwości pracy każdego z rdzeni na maksymalnie 2,5 GHz. Pierwsze testowe egzemplarze tego modelu zostaną wysłane dostawcom OEM na początku 2012 roku.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.