90 procent firm padło ofiarą hakerów w ciągu ostatniego roku

Według niedawno przeprowadzonego badania, 90 procent amerykańskich firm padło ofiarą naruszenia ich cyberbezpieczeństwa w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.
Plaga A.D. 2011

Plaga A.D. 2011

Badanie przeprowadził Ponemon Institute na zlecenie Juniper Networks na 583 przedsiębiorstwach. Wyniki są przerażające. 90 procent firm wie o co najmniej jednym naruszeniu u siebie bezpieczeństwa komputerowego, a 59 procent firm wie o dwóch lub więcej włamaniach. Średni koszt (biorąc pod uwagę wszystkie przypadki) to pół miliona dolarów, na co składały się utraty przychodów, nakłady pieniężne, przerwy w działalności i inne wydatki. Ponownie, 59 procent respondentów twierdzi, że najdotkliwszym skutkiem włamania jest kradzież informacji oraz przerwa w działalności.

Tylko 11 procent ankietowanych przedsiębiorstw znało źródło naruszenia bezpieczeństwa ich sieci. 77 procent uważa, że ataki są coraz trudniejsze do wykrycia i opanowania, a 34 procent firm obawia się, że ich infrastruktura IT nie przetrwa następnego ataku. 43 procent twierdzi, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy w znaczny sposób wzrosła liczba cyberataków. Uważa się, że głównym ich źródłem są służbowe laptopy i inne służbowe urządzenia elektroniczne.

Cały raport dostępny tu (PDF).

1
Źródło: Juniper Networks
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.