AMD pokazuje układ Trinity, który zadebiutuje w 2012 roku

W zeszłym tygodniu AMD oficjalnie informowało o opóźnieniu premiery nowej generacji procesorów – Bulldozer.

W tym tygodniu producent dodał, że serwerowe odmiany procesorów nie są w żaden sposób zagrożone i pojawią się zgodnie z planem. Mało tego, firma pokazała układ o nazwie kodowej Trinity, który zadebiutuje w pierwszej połowie przyszłego roku.

Czym jest Trinity? Wiadomo, że to nazwa kodowa nowego APU (CPU+GPU), który trafi zarówno do komputerów typu desktop, jak i laptopów. AMD twierdzi, że będzie to najlepszy APU przyszłego roku – zobaczymy.

Trinity wykorzystuje rdzenie Bulldozer i będzie następcą układów znanych pod nazwą kodową Llano. AMD jest jednak oszczędne w słowach i nie mówi żadnych konkretów, prócz tego że grafika jest zgodna z DirectX 11, ale to żadna nowość. Producent rzuca z to hasłami, że ów układ „jest fantastyczny”, ale mam wrażenie, że nie do końca takich informacji oczekujecie. Co ciekawe ów fantastyczny APU nie został zaprezentowany w akcji, a jedynie na slajdach. Na więcej informacji trzeba będzie cierpliwie poczekać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.