Eric Schmidt: „dałem ciała z konkurencją dla Facebooka”

Eric Schmidt, były dyrektor Google'a, znany jest z konkretnego, ciętego języka. Nie zawiódł i na tegorocznej konferencji D9. Stwierdził, że Microsoft przestaje się liczyć, a "banda czworga" to Google, Apple, Amazon i Facebook, z goniącymi je PayPalem i Twitterem.

Eric Schmidt podczas D9

Eric Schmidt podczas D9

Dla Schmidta Microsoft przestał się liczyć. Jego zdaniem ważni gracze to obecnie Google, Apple, Amazon i Facebook, a duże nadzieje dają PayPal i Twitter. Schmidt przyznaje również, że „dał ciała” jeśli chodzi o rywalizację z Facebookiem. Twierdzi, że podziwia ten portal i bardzo mu zależało na współpracy. Szczególne uznanie wyraził dla pomysłu „Lubię to!”, które Google będzie wkrótce imitować przyciskiem „+1”.

Nie jestem pewien co powiedzieć o Microsofcie i Nokii. Wolelibyśmy, by Nokia kupiła licencje na Androida — mówił były dyrektor Google’a, dając wyraźny znak, że jego firma jest cały czas otwarta na propozycje. Schmidt przyznaje też, że widzi tu duopol rynkowy. Jego zdaniem iOS i Android pozostaną dominującymi platformami z uwagi na deweloperów, którzy muszą istnieć na co najmniej jednym z tych rynków, przez co nie mają czasu pisać aplikacji na inne platformy.

Jeśli chodzi o usługę Wallet, to Schmidt zapewnił, że wkrótce wykroczy ona poza Androida i będzie dostępna na wszystkie platformy. Co do Chrome OS i Androida, to na razie nie będzie unifikacji tych dwóch systemów, z uwagi na to, że jeden został zaprojektowany do obsługi wyłącznie dotykiem, a drugi wyłącznie klawiaturą. Były szef Google’a zapewnił, że Chromebooki, z uwagi na oparcie o przeglądarkę Chrome, będą dużo lepiej zabezpieczone od Maków, czyli dużo, dużo lepiej od komputerów PC.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.