Garmin boi się smartfonów, kupi Navigona?

Po tym, jak współpraca Garmina z Asusem skończyła się fiaskiem, a nawigacje na telefonach komórkowych są coraz popularniejsze, firma z Olathe szuka nowych rozwiązań.
Garmin chce przejąć Navigona?

Garmin chce przejąć Navigona?

Od ponad roku spółka joint-venture pomiędzy Garminem a Asusem nie pokazała żadnego nowego produktu. Co gorsze, nie ogłoszono jakichkolwiek planów wprowadzenia nowych urządzeń na rynek. Można więc uznać, że pomimo braku oficjalnych informacji, spółka ta przestała istnieć, a przynajmniej kompletnie nie liczy się na rynku smartfonów. Tymczasem, rynek mobilnych nawigacji na smartfony i tablety jest coraz szerszy i klienci coraz częściej wybierają właśnie takie rozwiązania, niż osobne urządzenia do nawigacji.

Garmin musi więc rozglądać się za nowymi pomysłami, chociaż trzeba przyznać, że na rynku radzi sobie całkiem nieźle – w ostatnim kwartale firma potroiła zyski w stosunku do poprzedniego kwartału, głównie za sprawą świetnej sprzedaży nawigacji, ale także dzięki reaktywacji linii zegarków oraz aktywności w innych segmentach rynku.

Nowych pomysłów jednak nigdy za wiele, a jednym z nich ma być przejęcie firmy Navigon, niemieckiego producenta zarówno urządzeń, jak i oprogramowania nawigacyjnego. Jak podaje agencja Reuters, firma z Kansas jest zainteresowana kupnem i już prowadzi rozmowy z właścicielami Navigona.

0
Źródło: Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.