Kolejna ofiara hakerów – Bethesda Softworks!

Ista plaga hakerów? Zdecydowanie tak! Dopiero co miały miejsce ataki na serwisy firm Codemaster i Epic Games, a już doszły do nas wieści o kolejnej ofierze włamań - ucierpiała tym razem Bethesda Softworks.

Bethesda na swoim blogu poinformowała, że w miniony weekend, serwis należący do spółki zaatakowany został przez grupę hakerów. Z oficjalnego powiadomienia wynika, że w niepowołane łapska dostać się mogły adresy e-mail, hasła oraz loginy niektórych osób, w związku z czym firma prosi swoich użytkowników, o jak najszybszą zmianę hasła. Producent zaznacza także, że poufne informacje jego klientów, jak np. numery kart kredytowych, są bezpieczne.

Ciekawy jest również fakt, że znamy nazwę ugrupowania, które odpowiada za omawiany incydent. Zwie się ono Lulz Sec i co zabawne, przed atakiem umieściło na swoim Twitterze takie oto wpisy:

1) „Mieliśmy zamiar zatrzymać ten mały skarb dla siebie, ale ugryziono nas w dłonie. Módlcie się posiadacze Brinka >:]”

2) „Big lulz nadejdzie w niedalekiej przyszłości. Czas pokazać tym dziwk*m, jak to powinno być zrobione. #Brink #Bethesda #ZeniMax.”

Wygląda na to, że powoli zalewa nas fala hackingu. Jak obstawiacie, kto będzie następny?

1
Źródło: Gambler.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.