Malware odporne na aktualizacje Apple’a!

Pojawił się MacDefender – nowy szkodnik dla systemu Mac OS X. Apple, trochę spóźnione, ale zareagowało wydając aktualizację. Tu jednak poajwiają się schody, bowiem złośliwy program w kilka godzin uporał się z zabezpieczeniami Apple'a i znów szkodzi.
Jabłko znów robaczywe

Jabłko znów robaczywe

Witamy w świecie wirusów, drogi Apple’u – chciałoby się powiedzieć. Przez ładnych parę lat główną przewagą firmy z Cuperitno nad Microsoftem w marketingowej walce był brak szkodliwego oprogramowania. Im jednak system Mac OS X jest popularniejszy, tym cyberprzestępcy mają więcej potencjalnych ofiar, a co za tym idzie – są bardziej zainteresowani tworzeniem programów, na których mogą się wzbogacić.

Kilka dni temu informowaliśmy was o pojawieniu się na komputerach Mac oprogramowania MacDefender, które infekuje system operacyjny, wyświetla materiały pornograficzne i żąda pieniędzy za usunięcie tych materiałów z komputera ofiary.

Po jakimś czasie Apple wydało aktualizację dla swojego OS-u, która miała chronić przed złośliwym oprogramowaniem. I chroniła, ale przez zaledwie 8 godzin. Po tym czasie, pojawiła się zmodyfikowana wersja malware’u, której zabezpieczenia Apple’a niestraszne. Teraz czekamy na kolejną aktualizację firmy z Cupertino i… kolejne szkodliwe oprogramowanie. Autorzy MacDefendera mają bowiem wyraźną ochotę na zabawę w „kotka i myszkę”.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.