Oto pierwszy na świecie tablet z systemem Android 3.2

Zajęci plotkami na temat Androida 4.0 nieco zapominamy o obecnym na rynku Honeycombie. A w nim sporo się dzieje, i to sporo dobrego.

Jeżeli jesteś zdania, że Xoom czy Galaxy Tab to jeszcze nie to, może wypadałoby poczekać na następną wersję Androida. Huawei chce skrócić czas oczekiwania i już teraz prezentuje 7-calowego MediaPada z Androidem 3.2.

Urządzenie posiada 1,2-gigahercowy procesor Qualcomma, 5-megapikselowy aparat z tyłu 10,5-milimetrowej obudowy i 1,3-megapikselową kamerę do wideorozmów. Urządzenie może i nie jest cienkie, ale waży raptem 390 g.

Za wyświetlanie obrazu odpowiada 7-calowy ekran pojemnościowy IPS, który Huawei opisuje jako „ekran HD” i który może poszczycić się gęstością pikseli 217 ppi (dla porównania, Flyer i 7-calowy Galayx Tab mają 170 ppi). Urządzenie ma nagrywać filmy HD i odtwarzać bez zacięcia media w rozdzielczości 1080p. Tablet posiada port HDMI. Oczywiście, znajdziemy w nim łączność Wi-Fi (802.11n), 3G (HSPA+) i Bluetootha. Wewnątrz urządzenia znajduje się 8 GB pamięci którą można rozszerzyć poprzez kartę microSD.

System Android 3.2 ma się różnić bardzo niewiele od 3.1. To ponoć ten sam Honeycomb, tyle że zoptymalizowany do 7-calowych ekranów. Dodatkowo, Flash 10.3 będzie preinstalowany na urządzeniu.

Cena, ilość pamięci operacyjnej i forma dostarczenia Androida (czysty lub z nakładką) pozostają nieznane. Urządzenie ma wyznaczoną amerykańską premierę na trzeci kwartał bieżącego roku.

2
Źródło: Huawei
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.