Plik był stworzony ponoć przez firmę trzecią, a edytowany oprogramowaniem 'powszechnie dostępnym w Internecie'

Sklep komputerowy podejrzewany o sprzedawanie pirackiego oprogramowania

W sklepie korzystano z oprogramowania o wartości 50 tysięcy złotych

Sklep z Kwidzynia najprawdopodobniej sprzedawał klientom pirackie oprogramowanie

Sklep z Kwidzynia najprawdopodobniej sprzedawał klientom pirackie oprogramowanie

W wyniku przeszukania funkcjonariuszy z KPP w Kwidzynie z 15 czerwca, w kwidzyńskim sklepie zabezpieczono kilka komputerów, a także dyski twarde oraz nośniki – płyty CD i DVD. Według informacji policji, znajdują się na nich nielegalne programy. Z informacji uzyskanych przez Sztab Antypiracki wynika, iż zachodzi także uzasadnione podejrzenie, że pirackie programy rozpowszechniane były wśród klientów.

Krzysztof Janiszewski z polskiego oddziału Microsoft komentuje: „Jeżeli potwierdzą się podejrzenia, będziemy wnioskowali o surowe potraktowanie sprawców. Rozpowszechnianie nielegalnego oprogramowania przez sklepy komputerowe to przejaw nieuczciwej konkurencji wobec naszych partnerów handlowych. Takie przypadki będziemy zwalczać z cała stanowczością.”

Biegli zbadają m.in. legalność systemów operacyjnych, a także innych programów. Dokładna wartość oprogramowania, którą zabezpieczyli funkcjonariusze znana będzie po wykonaniu ekspertyz. Wstępnie biegli oszacowali ją na ok. 50 tys. złotych. Właścicielowi sklepu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.