Telewizory Panasonic z najszybszymi procesorami

Firma Panasonic opracowała nowy układ systemowy LSI UniPhier (MN2WS0220) do inteligentnych telewizorów.
Nowy, wydajny procesor Panasonica dla telewizorów
Nowy, wydajny procesor Panasonica dla telewizorów

Nowy układ scalony firmy Panasonic ma przyczynić się do powstania nowej generacji inteligentnych telewizorów, które umożliwią użytkownikom jednoczesne oglądanie z wysoką rozdzielczością dwóch kanałów telewizyjnych oraz korzystanie z treści i aplikacji internetowych. Ponadto nowy układ zmniejszy pobór mocy i liczbę części używanych w telewizorach.

Układ charakteryzuje się następującymi cechami:

  • Nowa architektura obejmuje procesor UniPhier firmy Panasonic, sprawdzony w przetwarzaniu dźwięku i materiału wideo z wysoką jakością, oraz szybki dwurdzeniowy procesor ogólnego zastosowania, który wydajnie obsługuje aplikacje sieciowe.
  • Najszybszy w branży dwurdzeniowy procesor 1,4 GHz (ARM Cortex-A9TM Dual) umożliwia bezproblemową, szybką i płynną obsługę aplikacji sieciowych.
  • Wydajny układ graficzny 3D obsługuje rozdzielczość Full HD, co ma zasadnicze znaczenie w inteligentnych telewizorach. Dzięki integracji tej grafiki 3D oraz kodeka audio i wideo nowy układ scalony LSI ma wszystkie funkcje wymagane w inteligentnych telewizorach. Ponadto nowy układ pozwala zmniejszyć pobór mocy o około 40%.
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.