TomTom HD Traffic w czasie rzeczywistym

TomTom ogłasza swoją misję, która skupia się na zmniejszeniu natężenia ruchu na drogach w ramach Manifestu Drogowego.
Informacje co dwie minuty na twoim GPS-ie

Informacje co dwie minuty na twoim GPS-ie

TomTom wprowadził na polski rynek technologię TomTom HD Traffic, która nie tylko umożliwia kierowcom nawigację przez korki, ale spełnia też kluczową rolę w zmniejszaniu korków. Badania przeprowadzone przez TomTom wskazują, że wystarczy tylko 10% kierowców, którzy będą korzystać z technologii TomTom HD Traffic, aby zadziałał tzw. „efekt kolektywny” i sprawił, że drogi staną się przejezdne, a wszyscy dzięki temu mogliby zaoszczędzić czas na dojazdy. Zostało udowodnione, że efekt kolektywny może zmniejszyć natężenie ruchu drogowego o 5%, co odczuje każdy uczestnik ruchu.

Informacje o korkach obejmują do 99,9% dróg w większości krajów Europy, w których dostępna jest technologia TomTom HD Traffic, od dziś należy do nich również Polska. Informacje, które wysłane są do urządzeń, pochodzą bezpośrednio od innych użytkowników nawigacji TomTom, a dodatkowo wzbogacone są o dane firm zewnętrznych oraz historyczne dane pochodzące od milionów kierowców zebrane w ramach IQ Routes. Technologia nie tylko dostarcza dokładnych informacji na temat sytuacji na drodze, ale zawsze zapewnia najświeższe dane, bowiem oferuje aktualizacje co 2 minuty.

HD Traffic dostępne będzie na polskim rynku w dwóch nowych produktach TomToma – GO LIVE 1000 i GO LIVE 1005.

0
Źródło: TomTom
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.