Waszym Zdaniem: Wykop.pl nie ma godnego konkurenta

Spytaliśmy Was o to, który serwis social-news odwiedzacie najczęściej.

1. Wykop.pl (99 głosów – 42,13%)

Najbardziej znany polski portal tego typu. Można się domyślać, że nazwa wywodzi się od anglojęzycznego portalu Digg, który uważany jest za prekursora tego typu portali. Wykop to największa polska społeczność, która oprócz wynajdywania najciekawszych rzeczy w sieci może się pochwalić kilkoma osiągnięciami pro-społecznymi – jeśli ktoś był na tyle głupi, że pochwalił się w internecie tym, jak męczy jakieś niewinne zwierzątko, bardzo możliwe, że CSI: Wykop już jest na jego tropie. Ja osobiście nie mogę żyć bez zakładki gotuj z wykopem, gdzie ludzie wymieniają się swoimi (często oryginalnymi) przepisami kulinarnymi.

2. Reddit.com (24 głosy – 10,21%)

Prawdę powiedziawszy, jest to od niedawna moje ulubione miejsce w sieci. Zresztą, jeśli przyjrzeć się ilości redditowych znalezisk, które lądują ostatnio na wykopie, nie tylko moje. Portal na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowany, jednak to wrażenie znika po kilku wizytach. Reddit jest dość nowym portalem, który musi jeszcze popracować na swoją renomę.

3. Digg.com (9 głosów – 3,83%)

9 głosów to dość słaby wynik zważywszy, że Digg.com nadal uważany jest przez niektórych za najpopularniejszy lub nawet jedyny portal tego typu. Trudno się temu dziwić – na Diggu wciąż pojawiają się nowe, ciekawe rzeczy, które zachęcają do powrotu na ten portal.

3. StumbleUpon (9 głosów – 3,83%)

Nie jest to portal w ścisłym znaczeniu tego słowa. StumbleUpon to usługa sieciowa, która losuje kolejne strony, odpowiadające zainteresowaniom swoich użytkowników i wysyła je do karty przeglądarki, w której usługa jest aktywna. Minusem tego rozwiązania jest brak bezpośredniej kontroli użytkownika nad oglądaną treścią. Przynajmniej moim zdaniem jest to minus.

4. Inny (94 głosy – 40%)

W tym miejscu nie pozostaje mi nic innego, niż prośba do naszych użytkowników o podanie adresów portali, które zdobyły aż 94 głosy w tej ankiecie.