Apple ma już więcej gotówki, niż amerykański rząd!

Amerykański rząd ujawnił, że w finansowych rezerwach posiada w tej chwili 73 miliardy dolarów. To o 3 miliardy mniej, niż ma Apple!
Apple jest bogatsze od amerykańskiego rządu
Apple jest bogatsze od amerykańskiego rządu

Apple jest teraz potężniejsze, niż kiedykolwiek – bogatsze nawet od amerykańskiego rządu. Sukces przede wszystkim na rynku telefonów komórkowych, tabletów, a także notebooków, pozwolił firmie z Cupertino na zgromadzenie 76 miliardów gotówki, podczas gdy rząd Stanów Zjednoczonych ma finansową rezerwę w wysokości 73 miliardów dolarów. Pomnażanie gotówki Apple rozpoczęło w 2005 roku, kiedy na koncie znalazło się 9 miliardów dolarów. Do 2010 roku, firma spod znaku nadgryzionego jabłka uzbierała 60 miliardów dolarów, żeby pod koniec czerwca 2011 roku poinformować świat o uzbieraniu przeszło 76 miliardów dolarów. Z taką gotówką, Apple mogłoby kupić większość rynku telefonów komórkowych, wliczając w to HTC, Nokię, RIM i Motorolę, i prawdopodobnie jeszcze pieniądze by zostały.

Ciekawą rzecz zaobserwował również Horace Dediu z Asymco, który zebrał dane dotyczące zarobków wszystkich największych producentów telefonów komórkowych. Ze statystyk wynika, że kwartalny zysk Apple’a w Q2 2011 to dwie trzecie zysków z całego rynku telefonów komórkowych. Uwagę zwraca także bardzo słaba kondycja Nokii, która w drugim kwartale 2011 roku zanotowała straty, a nie zyski.

Źródło: Asymco.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.