Counter-Strike: Polacy przegrali ze Szwedami

W pierwszym, pokazowym meczu polscy zawodnicy zostali pokonani przez Szwedów. Internetowa rywalizacja jednak potrwa do 11 września. Najlepsi gracze spotkają się 6 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI podczas polskich finałów turnieju. Raz w tygodniu kwalifikacje będą transmitowane na ekranach sports baru Łazienkowska 3.

Kwalifikacje online dotyczą graczy rywalizujących w czterech z sześciu oficjalnych gier WCG/SEC: Counter-Strike, FIFA 11, StarCraft 2 i League of Legends. W wypadku dwóch pozostałych gier (Tekken 6 i Asphalt 6), eliminacje zostaną zorganizowane offline przed końcem sierpnia.

Na całość kwalifikacji złożą się trzy rundy, rozpoczynające się kolejno: 19 lipca, 8 sierpnia i 29 sierpnia. Każda runda trwać będzie dwa tygodnie, a wszystkie poprzedzi tygodniowy okres rejestracyjny. Zwycięzcy poszczególnych rund zakwalifikują się do krajowych finałów World Cyber Games. Podczas zawodów w Warszawskim Centrum EXPO XXI gracze będą rywalizować o przepustki na najważniejszą e-sportową imprezę: światowe finały WCG, które na początku grudnia zostaną rozegrane w południowokoreańskim Pusanie. Dla zwycięzców finałów polskich kwalifikacji nie oznaczają jednak końca emocji – wezmą oni udział w rozpoczynających się następnego dnia Samsung Euro Championship, mistrzostwach Europy w grach komputerowych.

„Wraz z rozpoczęciem kwalifikacji rozpoczynamy wielkie odliczanie do krajowych finałów WCG i turnieju Samsung Euro Championship. Dla graczy droga do sukcesu rozpoczyna się już w tej chwili, a my wchodzimy w kluczowy etap przygotowań. Starannie pracujemy nad tym, aby każdy z graczy i widzów miał poczucie, że uczestniczy w największym tego typu wydarzeniu w Europie.

Graczom życzę powodzenia, a z najlepszymi spotkamy się 6 października” — komentuje Tomasz Piotrowski, Dyrektor marketingu, Samsung Electronics Polska.

Na czas trwania kwalifikacji mekką kibiców e-sportu stanie się sports bar Łazienkowska 3. Jeden dzień w tygodniu będzie poświęcony na transmisje na żywo z rywalizacji graczy w poszczególne gry. Podczas wybranych transmisji na fanów będą czekały niespodzianki przygotowane przez firmę Samsung, w tym konkursy i rozmowy z ekspertami oraz graczami.

Regulaminy kwalifikacji w poszczególnych grach są dostępne na stronie wcg.samsung.pl. Data i miejsce kwalifikacji offline zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Wierzymy, że gry komputerowe rozwijają kreatywność — mówi Tomasz Piotrowski, dyrektor Marketingu Samsung Electronics Polska. My również. I nie możemy się doczekać ciągu dalszego.

2
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.