Dell Streak 10 Pro gotowy do walki z iPadem 2

W Chinach Dell zaprezentował swój najnowszy dodatek do linii tabletów Streak. Nowy, 10-calowy model opiera się na systemie Android Honeycomb.
Streak 10 Pro gotowy do walki o rynek
Streak 10 Pro gotowy do walki o rynek

W dość nietypowym miejscu, bowiem w Chińskiej Republice Ludowej, firma Dell oficjalnie zaprezentowała trzeci już z kolei, a zarazem największy dotąd tablet z serii Streak. Model o nazwie Streak 10 Pro wyposażony jest w 10-calowy ekran multidotykowy o typowej rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, pokryty dodatkowo warstwą Gorilla Glass, dwurdzeniową platformę Nvidia Tegra 2, łączność WiFi i Bluetooth, 16 GB wbudowanej pamięci flash, 1 GB pamięci RAM, 2-megapikselową kamerę z przodu oraz 5-megapikselowy aparat cyfrowy z tyłu obudowy oraz system operacyjny Google Android 3.1 Honeycomb. Według zapewnień producenta, bateria ma pozwolić nawet na 12 godzin ciągłego użytkowania.

Nie wydaje się zatem, aby Streak 10 Pro czymkolwiek różnił się od całej masy tabletów innych producentów, które już od jakiegoś czasu są dostępne na rynku. Nawet cena nie będzie go specjalnie wyróżniać – nowy tablet Della z samą łącznością WiFi i 16 GB pamięci ma kosztować bowiem w Chinach 3000 juanów, czyli ponad 1300 złotych (a w praktyce zdecydowanie więcej).

Źródło: AndroidCommunity
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.