Energooszczędne, uniwersalne monitory Asusa

Tajwański producent stawia na energooszczędność i środowisko, w swoich dwóch najnowszych monitorach LED.

Monitor VE198T, to w 19 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440×900 pikseli, z dynamicznym kontrastem to 10000000:1 i czasem reakcji 5 milisekund. Asus wyposażył go m.in. w technologię Splendid Video Intelligence Technology, która optymalizuje wydajność i wierność obrazu odpowiednio dostosowując kolory, jasność, kontrast i ostrość, system montowania VESA, głośniki stereo, 5 gotowych trybów wyświetlania (sceneria, kino, gra, nocny widok oraz tryb standardowy), które można przestawiać za pomocą klawisza dostępu, a także w technologię Smart Contrast Ratio dynamicznie dostosowującą kontrast poprzez regulację podświetlenia w celu uzyskania możliwie najciemniejszej czerni i najjaśniejszej bieli. Monitor VE198T posiada porty D-Sub, DVI-D oraz Mini- Jack. Zużycie energii, kiedy monitor jest włączony to zaledwie 25W.

VH228D jest natomiast 21,5-calowym wyświetlaczem LED o rozdzielczości 1920×1080 pikselli, który poza technologią Splendid Video Intelligence Technology i ASUS Smart Contrast Ratio, wyposażony jest także w technologię Smart View, która dostosuje parametry kolorów tak, aby zapewnić tę samą jakość obrazu i żywe kolory niezależnie od tego, czy użytkownik siedzi przy biurku, czy swobodnie opiera się na fotelu. Zużycie energii w trakcie pracy monitora VH228D wynosi 39W. Monitor także można zawiesić na ścianie (VESA).

Zarówno monitor VE198T jak i VH228 zostały wykonane z przyjaznych dla środowiska materiałów. Oba monitory objęte są trzyletnią gwarancją na system i na panel.

VE198T dostępny jest w cenie około 440 złotych, natomiast za model VH228D zapłacić trzeba około 460 złotych.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.