Głośniki 2.1 z radiem i czytnikiem kart SD za 270 zł

Do redakcji trafił zestaw głośników Microlab FC530U 2.1, o których słyszeliśmy wiele dobrego. Podzielamy entuzjazm, ale tylko pod warunkiem, że będziemy pamiętać o paru kryteriach oceny.
Microlab FC530U 2.1

Microlab FC530U 2.1

Nowe Microlaby po wyjęciu z pudełka prezentują się naprawdę dobrze, co w przypadku tego typu zestawu jest istotne: wszak ma on się dobrze komponować z naszymi meblami. Tu nie ma się czego wstydzić. Imitacja skóry i MDF wykonane są porządnie, jeśli ktoś lubi taką stylistykę. FC530U 2.1 zaprojektował Peter Larsen, ekspert w dziedzinie akustyki. Same głośniki, oprócz swojej oczywistej funkcji, wyróżniają się tunerem FM, wejściem na karty SD i portem USB 2.0 (obsługa plików MP3, WMA i WAV). Do zestawu dołączony jest pilot.

Zestaw składa się z dwóch satelitów, (subwoofera) z wbudowanym wzmacniaczem i wyświetlaczem LED. Łączna moc znamionowa (RMS) zestawu wynosi 64 W, a zakres przenoszonych częstotliwości 35 – 20 000 Hz. Zastosowanie technologii eAirbass pozwala uzyskać efekt podbicia dźwięków niskiej częstotliwości.

Dzięki zastosowaniu technologii ekranowania magnetycznego możliwe jest umieszczenie głośników w bezpośredniej bliskości odbiorników telewizyjnych i monitorów, bez obaw o negatywny wpływ pola magnetycznego.

Microlab FC530U

Microlab FC530U

No dobra, ale jak to gra? Niestety, tu już nie jest różowo. Trzeba zaakceptować pewne niedoróbki. Po podkręceniu basów dźwięk dudni, brzmi niczym przytłumiony. Z kolei po korekcie subwoofer zaczyna się nieco nudzić, nie dając charakterystycznego efektu, dla którego kupiliśmy ów zestaw. Całości brakuje dużo przestrzeni. Sam dźwięk jest jednak klarowny, a tony średnie i wysokie dużo powyżej poprawności. Z pewnością nie jest to coś rewelacyjnego, ale po odpowiednim dostrojeniu (zapomnijcie o domyślnych ustawieniach) zaczynało to brzmieć bardzo fajnie.

Warto jednak pamiętać o jednym. Jesteśmy rozpuszczeni zestawami, które kosztują tysiąc i więcej złotych. Tymczasem głośniki 2.1 Microlab FC530U kosztują około 270 zł i są objęte 2-letnią gwarancją producenta. Biorąc ten czynnik pod uwagę ów zestaw nagle staje się bardzo atrakcyjny. Z pewnością nie nadaje się dla audiofili, z pewnością można się doczepić do kilku aspektów w ich brzmieniu. Ale w tej cenie jest to jeden z najlepszych zestawów, jakie można dostać.

Parametry techniczne:
Łączna moc zestawu RMS: 64 W (2 x 18 W + 28 W)
Zakres częstotliwości: 35 – 20 000Hz
Czułość wejścia: 360mV
Odstęp sygnału od szumu: > 75dB
Separacja kanałów: > 45dB
Głośnik niskotonowy (subwoofer): 5,25″
Głośnik wysokotonowy: 2,5″ x 2
Zasilanie: AC 220-240V, 50Hz

Wymiary:
Satelity: 110 x 135 x 200, mm
Subwoofer: 242 x 280 x 235, mm
Waga urządzenia: 8,6 kg

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.