Google+ zwalnia

Wystarczył tylko miesiąc, by Google+ osiągnęło 20 milionów zarejestrowanych użytkowników. Wygląda jednak na to, że ten bardzo imponujący wzrost powoli się kończy.
Google Plus to obecnie największy konkurent Facebooka
Google Plus to obecnie największy konkurent Facebooka

Według danych Experian Hitwise, Google+ stracił ilość unikalnych użytkowników w ciągu ostatniego tygodnia. Spędzają też oni mniej czasu na witrynę, niż wcześniej. W tygodniu, który skończył się 23 lipca, Google+ odnotowało 1,79 miliona wizyt. To mniej o trzy procent w porównaniu do poprzedniego tygodnia, w którym odnotowano 1,86 miliona wizyt.

Przeciętny użytkownik Google+ spędzał na witrynie 5 minut i 15 sekund za każdą wizytą. To o dziesięć procent mniej niż w poprzednim tygodniu, w którym to spędzał 5 minut i 50 sekund.

Google nie skomentowało bezpośrednio wyników Experian Hitwise, zaznaczyło jednak, że ilość odwiedzin nie jest precyzyjną metodą na określenie ruchu na stronie, bo różni się ona od ilości odwiedzin „realnych” użytkowników. Dane Experian Hitwise nie uwzględniają też użytkowników aplikacji mobilnych i użytkowników, którzy odwiedzają Google+ klikając z innych usług Google’a.

Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.