iPhone 4 oznacza sieć 4G? 34 procent jego posiadaczy tak uważa

Jeśli masz iPhone'a 4 i wiesz, że możesz się łączyć tylko z sieciami 3G, to należysz do oświeconej części użytkowników tego smartfona. Reszta myśli, że czwórka w nazwie do czegoś zobowiązuje.
Apple iPhone 4

Apple iPhone 4

Według badania przeprowadzonego przez Retrevo, 34 procent użytkowników iPhone’a 4 myśli, że ich smartfon pracuje w sieci 4G, „co przecież wynika z nazwy”. Tymczasem żaden ze smartfonów Apple’a jeszcze nie umie skorzystać z dobrodziejstw LTE.

Jednak aby „Ajfonowcom” nie było smutno, 24 procent posiadaczy Blackberry również uważa, że ich telefon jest zgodny z 4G. Dowodzi to tylko jednego: wiele osób nie rozumie sloganów reklamowych sieci komórkowych i właściwie nie ma pojęcia czym jest 4G. Niektóre sieci nazywają standard HSPA+ usługą 4G, co oczywiście nie ma nic wspólnego z LTE.

40 procent ankietowanych posiadaczy iPhone’ów zadeklarowało, że następny ich smartfon będzie również od Apple’a, niezależnie od obsługi 4G. 21 procent rozważyłoby swoje przywiązanie do marki. 23 procent posiadaczy Blackberry również chce iPhone’a, niezależnie od obsługi 3G. Ale tylko 8 procent posiadaczy smartfona z Androidem przesiadłoby się na smartfon Apple’a, niezależnie od jego braku obsługi 4G.

1
Źródło: Retrevo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.