Kolejna fala smartfonów z Windows Phone „Mango”

Niektórzy z was dziwią się, skąd u nas taki wysyp informacji na temat Windows Phone "Mango". Ale jak tu ignorować kolejne zapowiedzi kolejnych smartfonów od czołowych producentów? Dziś spróbujemy je omówić hurtem.

Windows Phone „Mango” jest już gotowe. Pierwszym smartfonem na rynku z tym systemem, z tego co wiemy, ma być Fujitsu IS12T, który ma pojawić się we wrześniu. Nie wiemy, czy najpierw pojawi się ów IS12T, czy też na samym początku aktualizację otrzymają smartfony już obecne w sprzedaży z Windows Phone 7. Wiemy natomiast, że dzisiejszy dzień to tona przecieków o kolejnych modelach.

Swoje „mangowe” premiery planują HTC, LG, Acer, Huawei, ZTE i Samsung. Mają nadzieję właśnie mobilnymi Okienkami nawiązać walkę z nadchodzącym niebawem iPhone’em 5.

Entuzjazm zachowuje HTC, które obecnie odpowiedzialne jest za 2/3 sprzedanych urządzeń z Windows Phone, przynajmniej na rynku amerykańskim. Dziś pojawiły się w Sieci pierwsze niewyraźne zdjęcia zupełnie nowych smartfonów tego producenta. Pierwszy z nich, HTC Ignite, ma być przeznaczony dla low-endowego rynku. Wyposażony jest w 800-megahercowy procesor, 512 MB pamięci RAM, 5-megapikselowy aparat i 3,7-calowy ekran LCD. Drugi z nich, HTC Prime, różnie się od Ignite’a wyłącznie klawiaturą sprzętową. Z kolei Eternity ma być flagowym smartfonem HTC, z 4,7-calowym ekranem SLCD, jednordzeniowym procesorem Snapdragon 1,5 Ghz, 16 gigabajtami pamięci, 8-megapikselowym aparatem i 1,3-megapikselową kamerą do wideorozmów.

Jeśli chodzi o Samsunga, to oprócz tajemniczego urządzenia zaprezentowanego przez Microsoft, które wygląda jak Galaxy S II z Windows Phone, koreański gigant wprowadzi na rynek urządzenie ze sprzętową klawiaturą.

Z kolei premiera Nokia „Sea Ray” została nieco przesunięta. Pierwszy fiński smartfon z Windows Phone „Mango” nie pojawi się we wrześniu, a w październiku.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.