Kolejny krok w chmurach

W trakcie drugiego dnia konferencji Worldwide Partner Conference 2011 Microsoft podał pierwsze informacje o kolejnych wersjach produktów przeznaczonych do administrowania i zarządzania danymi w chmurze.

Firma wyjaśniła również, jak partnerzy mogą skorzystać na chmurowym przetwarzaniu danych, pomagając klientom ograniczyć koszty, działać elastyczniej i skupić się na celach biznesowych.

W tym tygodniu Microsoft wyda nową wersję beta System Center 2012, która pomoże klientom budować rozwiązania typy private cloud oraz zarządzać aplikacjami. Microsoft podał też pierwsze informacje o następnej odsłonie Windows Server, określanej jako Windows Server 8, która będzie kolejnym etapem rozwoju rozwiązań chmurowych na potrzeby prywatne. Podczas spotkania w Los Angeles zapowiedziano wersję CTP (community technology preview) oprogramowania SQL Server o nazwie „Denali” oraz projekt „Crescent” do wizualnej eksploracji danych i narzędzia deweloperskie SQL Server „Juneau”, które umożliwiają nowoczesne tworzenie oprogramowania w projektach serwerowych, analitycznych i chmurowych.

Cloud computing to istotna transformacja, w której Microsoft wspiera swoich partnerów. Stawiając na kompleksowe rozwiązania oparte na chmurowym przetwarzaniu danych, partnerzy mogą dokonać istotnych zmian, które zmienią oblicze ich działalności biznesowej — powiedział Satya Nadella, prezes działu Server and Tools firmy Microsoft.

W czwartym kwartale 2011 r. odbędzie się również premiera najnowszego wydania Microsoft Dynamics CRM Online, dzięki któremu partnerzy będą mogli oferować klientom korporacyjnym Microsoft Dynamics CRM Online z Microsoft Office 365. Ponadto, nowa usługa Microsoft Dynamics ERP RapidStart pomoże partnerom szybko skonfigurować spójne, powtarzalne etapy wdrażania systemu ERP, co skróci czas wstępnej implementacji i pozwoli im skupić się na własnym biznesie. Usługa zbudowana na platformie Windows Azure będzie dostępna w sierpniu.

Windows Intune 2.0 beta – ulepszone zarządzanie za pośrednictwem chmury

Firma zapowiedziała także wersję beta nowego wydania Windows Intune do chmurowego zarządzania komputerami PC i ich zabezpieczania. Wśród nowych funkcji rozwiązania znajduje się dystrybucja oprogramowania, która daje partnerom możliwość wdrażania oprogramowania firm trzecich oraz Microsoft z praktycznie dowolnego miejsca i komputera z dostępem do Internetu.

Większe przychody ze sprzedaży chmurowych aplikacji biznesowych Microsoft

Podczas konferencji zaprezentowano wyniki raportu przeprowadzonego na zlecenie Microsoft przez firmę Forrester. Wskazują one, że dzięki rozwiązaniom chmurowym firmy mogą uzyskać przychody wyższe nawet o 250 procent oraz pozyskać nowych klientów, poprzez budowanie rozwiązań opartych na systemie operacyjnym Windows Azure. Firmami, które już korzystają z tego typu usług i obserwują znaczny wzrost przychodów są Wire Stone i Brand Journey, które dzięki Windows Azure usprawniły obsługę klientów firmy Boeing oraz stworzyły nowy kanał sprzedaży dla General Mills.

Również eBay, Fujitsu i HP planują zastosowanie Windows Azure Platform Appliance, aby świadczyć usługi chmurowe w swoich centrach danych. Co więcej, partnerzy ci mogą teraz sprzedawać aplikacje, wykorzystując Windows Azure Marketplace.

2
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.