Lodsys pozywa twórców Angry Birds

Lodsys kontynuuje swą walkę z producentami aplikacji z wbudowanymi mikropłatnościami. Żąda opłat licencyjnych za patenty od Electronic Arts, Atari, Square Enix, Take-Two Interactive i Rovio.
To pierwszy pozew Lodsysa, który również uwzględnia aplikację na Androida
To pierwszy pozew Lodsysa, który również uwzględnia aplikację na Androida

Twórcy Angry Birds zostali pozwani przez maleńką firmę amerykańską, która utrzymuje, że metoda kupowania nowych poziomów w tej grze narusza ich własność intelektualną. Rovio nie jest jedyną pozwaną firmą, Lodsys pozywa bowiem wszystkich, którzy wykorzystują w aplikacjach mobilnych mikropłatności. Część mniejszych deweloperów, nie mogąc sobie pozwolić na koszty rozprawy nawet w przypadku ewentualnej wygranej, wycofało swoje aplikacje z amerykańskiej wersji Apple App Store.

Lodsys jednak tym razem mierzy w gigantów. Angry Birds dla Androida i iOS-a to nie jedyni pozwani. HP, Best Buy, Adidad i New York Times również otrzymali pozwy, tak samo jak Electronic Arts za The Sims 3 dla iPhone’a, Atari za Greatest Hits dla iPhone’a i iPada, Square Einix za Big Hit Baseball dla iPhone’a i iPada oraz Take-Two Interactive za NHL 2K11 dla iPhone’a.

Lodsys żąda odszkodowania i wstrzymania dalszej sprzedaży aplikacji, które rzekomo naruszają jego własność intelektualną.

Źródło: guardian.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.