Lubię poniedziałki: potrzebujesz motywacji?

Dobrze się składa - zebraliśmy najlepsze, motywacyjne sceny z filmów. W sam raz do obejrzenia przed rozpoczęciem pracy.

Jeśli w te dni, którymi oddzielone są od siebie kolejne weekendy i święta wolne od pracy, nie czujecie się w pełni zmotywowani do funkcjonowania, to może wystarczy kilka motywacyjnych sztuczek, żeby podnieść Was na duchu?

Władca Pierścieni: Król Theoden

W trzeciej części Władcy Pierścienia znajdują się aż 2 wspaniałe przemowy. Oto pierwsza z nich:

Władca Pierścieni: Aragorn

W redakcji mieliśmy niemały problem z ustaleniem najlepszej, motywacyjnej sceny z filmów. Może kiedyś uda nam się wypracować jakiś godny opublikowania kompromis, a jeśli nie… to to przemówienie Aragorna zebrało najwięcej głosów.

Męska Gra: Al Pacino

Niepisaną regułą dobrego filmu „sportowego” jest dobra przemowa trenera, przed tym finałowym meczem, który jest niemożliwy do wygrania (ale nasi bohaterowie i tak sobie poradzą). Al Pacino to świetny aktor, który stanął na wysokości tego zadania.

Tytani: Denzel Washington

Film opowiada prawdziwą historię czarnoskórego trenera, który daje z siebie wszystko, żeby jego drużyna zdobyła puchar. Zresztą zobaczcie sami:

Waleczne Serce: William Wallace

Jedno z najlepszych wcieleń Mela Gibsona, bohater narodowy Szkocji, świetny taktyk, a według tego filmu… wspaniały mówca (w rzeczywistości Wallace był podobno bardziej… dosadny).

Dzień Niepodległości: Bill Pullman

Dzień Niepodległości to jeden z moich ulubionych filmów z gatunku „Inwazja Obcych”. Jednym z powodów, dla którego lubię tą produkcję jest z pewnością przemówienie prezydenta USA – Thomasa Whitmore’a, wygłoszone tuż przed końcową bitwą. Nie jest to może monolog godny Oskara, ale…

Potężne Kaczory 2

Pomijając śmiesznie brzmiące, polskie tłumaczenie tytułu, seria Mighty Ducks była kiedyś serią kultową. Ducks fly together!

Rocky

Nie mogło zabraknąć Rocky’ego! Wybór sceny, która najlepiej pasowałaby do tego przeglądu był bardzo trudny, ale mam nadzieję, że nie będziecie narzekać.

I na koniec:

Co prawda nie jest to scena z żadnego filmu, ale popularność tego nagrania rośnie w sieci lawinowo. Taki trener przydałby się każdej drużynie.