Microsoft chce od Samsunga pieniędzy za Androida

Przez ostatnie kilka tygodni Microsoft podpisywał umowy licencyjne z producentami androidowych urządzeń, utrzymując, że system Google'a zawiera opatentowane przez Microsoft rozwiązania. Przyszedł czas na Samsunga.
Czy Samsung się ugnie?

Czy Samsung się ugnie?

Microsoft domaga się od Samsunga 15 dolarów za każde sprzedane urządzenie z Androidem, które narusza należące do Microsoftu patenty. W razie zawarcia ścisłej współpracy, Microsoft proponuje 10 dolarów za urządzenie.

Microsoft chce w ten sposób zniechęcić producentów smartfonów i tabletów do Androida. Gigantowi udało się już przekonać kilku gigantów do opłat licencyjnych, dzięki czemu dostaje on niemałe pieniądze ze sprzedaży androidowych urządzeń.

Licencja Androida jest tak skonstruowana, że za ewentualne naruszenia prawne odpowiada producent smartfonu, a nie twórca systemu operacyjnego. Z kolei za oprogramowanie smartfonów z Windows Phone odpowiada Microsoft, a nie ich producent. Jeżeli Microsoftowi się uda, na rynku może pojawić się więcej urządzeń z Windows Phone, który okaże się tańszy od Androida. Jeżeli nie, gigant dalej będzie zarabiał na sukcesie systemu Google’a. Tak, czy inaczej, Microsoft wygrywa. Szkoda, że w niezbyt elegancki sposób.

3
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.