Microsoft rejestruje położenie twojego smartfonu i rutera

Microsoft jest oskarżony o zbieranie danych na temat położenia milionów urządzeń z WiFi i smartfonów przy okazji gromadzenia informacji do tworzenia map internetowych.
Microsoft tworzy mapy na granicy prawa
Microsoft tworzy mapy na granicy prawa

Jak się okazuje, również i Microsoft zbiera dane o położeniu smartfonów z Windows Phone 7 a także innych urządzeń WiFi za pomocą samochodów, które jeżdżą po świecie i gromadzą informacje do map internetowych Microsoftu. Ową bazę danych wykorzystuje serwis Windows Live. Informacja o geolokalizacji, zdaniem Microsoftu, ma „poprawić wyniki wyszukiwania, umożliwić błyskawiczną prezentację pogody dla naszego regionu, repertuar najbliższych kin a także służy do prezentowania map i asysty w nawigacji z punktu do punktu”.

W podobną awanturę dał się niedawno wplątać Google, które zbiera podobne informacje za pomocą samochodów zbierających dane do Widoku Ulicy. Skandalu nie uniknęło też Apple. Na razie Microsoft nie skomentował sprawy i nie oświadczył jakie kroki zostały podjęte, by dane te nie wyciekły w niepowołane ręce. Nie jest możliwe też ustawienie urządzenia tak, by nie było rejestrowane przez Microsoft.

Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.