Microsoft rejestruje położenie twojego smartfonu i rutera

Najpierw Apple, później Google a teraz Microsoft! Jak się okazuje, gigant z Redmond również zbiera dane o geograficznym położeniu urządzeń sieciowych.

Microsoft tworzy mapy na granicy prawa

Microsoft tworzy mapy na granicy prawa

Jak się okazuje, również i Microsoft zbiera dane o położeniu smartfonów z Windows Phone 7 a także innych urządzeń WiFi za pomocą samochodów, które jeżdżą po świecie i gromadzą informacje do map internetowych Microsoftu. Ową bazę danych wykorzystuje serwis Windows Live. Informacja o geolokalizacji, zdaniem Microsoftu, ma „poprawić wyniki wyszukiwania, umożliwić błyskawiczną prezentację pogody dla naszego regionu, repertuar najbliższych kin a także służy do prezentowania map i asysty w nawigacji z punktu do punktu”.

W podobną awanturę dał się niedawno wplątać Google, które zbiera podobne informacje za pomocą samochodów zbierających dane do Widoku Ulicy. Skandalu nie uniknęło też Apple. Na razie Microsoft nie skomentował sprawy i nie oświadczył jakie kroki zostały podjęte, by dane te nie wyciekły w niepowołane ręce. Nie jest możliwe też ustawienie urządzenia tak, by nie było rejestrowane przez Microsoft.