Samsung sprzedał więcej smartfonów, niż Nokia i Apple?

Samsung zawsze był ważnym graczem na rynku telefonów komórkowych, jednak nigdy potęgą. Gołym okiem widać jednak, że seria Galaxy wyniosła koncern na szczyt. Ale czy na samą górę?
Samsung Galaxy urosło do znanej i cenionej marki
Samsung Galaxy urosło do znanej i cenionej marki

Nie ma jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży, ale według analiz, Samsung sprzedał nie tylko więcej smartfonów niż Nokia, ale pobił również iPhone’a 4. Jak donosi Strategy Analytics, ostatni kwartał to 18-21 milionów sprzedanych smartfonów Samsunga. Margines błędu jest tu dość duży, ale biorąc pod uwagę to, że Nokia sprzedała 16,7 miliona smartfonów, a Apple 20,3 miliona iPhone’ów, może się okazać, że Samsung pokonał obie firmy.

Linia Galaxy sprzedaje się świetnie na całym świecie a reprezentowane przez nią modele trafiają do wszystkich segmentów rynkowych. Swój sukces zawdzięcza, między innymi, systemowi Google Android. Topowy smartfon tej linii, Galaxy S II, sprzedał się w trzech milionach egzemplarzy już w dwa miesiące po premierze i jest przez wielu uważany za najlepsze tego typu urządzenie na rynku. Dostępny jest u 140 operatorów w 120 krajach.

Podobnie jak Nokia, Samsung produkuje również zwykłe telefony komórkowe, bez niededykowanego systemu operacyjnego. Licząc z nimi, Samsung obecnie kontroluje 20 procent rynku komórkowego. Nokia kontroluje 26 procent.

Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.