Światowe finały Imagine Cup 2011 rozpoczęte

Imagine Cup tym razem w USA

Imagine Cup tym razem w USA

Na zaproszenie Microsoft do Stanów Zjednoczonych przyjechało ponad 100 drużyn reprezentujących przeszło 70 państw, których uczestnicy rozpoczynają walkę o miano najbardziej kreatywnych i innowacyjnych studentów na świecie. Wśród nich są również reprezentanci z Polski, którzy wczoraj przylecieli do Nowego Jorku.

Imagine Cup jest największym konkursem technologicznym dla studentów na świecie. W tym roku, już po raz dziewiąty, studenci uczelni technicznych i uniwersytetów będą starali się rozwiązać najdotkliwsze problemy ludzkości, wykorzystując do tego nowoczesne technologie informatyczne.

Do tegorocznej edycji tego projektu Microsoft zgłosiło się ponad 350 tysięcy studentów z ponad 180 państw. Na drodze kilkuetapowych eliminacji i lokalnych finałów wyłoniono zespoły, które stają do finałowej rozgrywki.

W tym roku studenci rywalizują w pięciu kategoriach konkursowych: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Media Cyfrowe oraz Technologie Informatyczne. Polska może się pochwalić reprezentacją w każdej z tych kategorii. „Trzymamy kciuki za naszą reprezentację! Przez najbliższe 5 dni finaliści z Polski będą

prezentować swoje innowacyjne projekty przed jurorami z całego świata. Wysoki poziom tych projektów daje duże szanse na zajęcie miejsc na podium Imagine Cup 2011. Kibicujmy naszym i śledźmy na bieżąco wydarzenia związane z igrzyskami” — powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group z polskiego oddziału Microsoft.

Poziom projektów polskich zespołów oceniany jest przez organizatorów jako bardzo wysoki. Udział w finałach największych na świecie rozgrywek technologicznych będzie istotnym etapem na drodze kariery młodych naukowców.

„Już sam fakt znalezienia się w światowych finałach Imagine Cup dowodzi dojrzałości i potencjału biznesowego drużyn. Finaliści konkursu mają zatem otwartą drogę do wprowadzenia swoich projektów w realia biznesowe” — mówi Krzysztof Wnęk, Prezes Zarządu Miasteczko Multimedialne Sp. z o.o., spółki zarządzającej Inkubatorem Przedsiębiorczości Media 3.0, partnera Microsoft w Imagine Cup. – ”

Zwycięstwo w finałach światowych to przepustka do przygody biznesowej nie tylko na rynku krajowym, ale i międzynarodowym. Zatem trzymamy kciuki za polskie drużyny, a po ich powrocie z Nowego Jorku zapraszamy do współpracy w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości Media 3.0″ — dodaje Krzysztof Wnęk.