Tablet z Androidem i ekranem o proporcjach 4:3

Na polski rynek trafił kolejny tablet z systemem Android marki Yarvik - model TAB310.

Dotykowy ekran o przekątnej 8 cali charakteryzuje się rozdzielczością 800 x 600 pikseli. Nowy tablet Yarvik jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które uważają że typowe „pełnowymiarowe” tablety (wyposażone zwykle w ekrany 9-10″) są zbyt duże, zaś podstawowe, 7-calowe urządzenia – zdecydowanie zbyt małe. Na 8-calowym wyświetlaczu można komfortowo przeglądać strony internetowe, korzystać z aplikacji czy oglądać filmy. Urządzenie wyposażone jest w system operacyjny Android 2.2 (Froyo).

Dodatkowym atutem modelu TAB310 jest wbudowana kamera, wyposażona w matrycę o rozdzielczości 2,1 megapiksela – nadaje się ona do nagrywania klipów wideo, robienia zdjęć oraz korzystania z chatów wideo. „Sercem” tabletu jest procesor IMAPX210, taktowany zegarem 800 MHz. Konfigurację uzupełniają 256 MB pamięci RAM oraz 2 GB pamięci flash.

Nowy tablet Yarvik jest też wyposażony w bogaty zestaw złącz – dysponuje portem miniHDMI (umożliwiającym podłączenie zewnętrznego wyświetlacza, np. telewizora HD), standardowym gniazdem słuchawkowym oraz dwoma gniazdami kart pamięci MicroSD (możliwe jest jednoczesne korzystanie z dwóch kart o maksymalnej pojemności 32 GB). Dołączony do zestawu replikator portów uzupełnia powyższy zestaw o dwa porty USB 2.0 (z funkcją USB Host) oraz… standardowe złącze sieciowe Ethernet (oczywiście, tablet wyposażony jest również w moduł WiFi).

Yarvik TAB310 waży 0,56 kg i mierzy 212 x 160 x 13 mm. Cenę tabletu, który właśnie trafił na polski rynek, ustalono na 599 zł. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją.

Powiązane treści:

Jaki tablet Sony wybrać?