Tablety wyprą notebooki? Mają na to szansę

iPad odniósł wyjątkowy sukces na rynku. Wiele osób zastanawia się, czy może zastąpić laptopa. Według badań Resolve Market Research, ten trend jest coraz bardziej widoczny.

Ankietowani w badaniu musieli odpowiedzieć na proste pytanie: jaki sprzęt, po zakupie tabletu, jest im zbędny. W 2011 roku dominującą odpowiedzią był czytnik e-booków (53 procent ankietowanych, o cztery procent więcej, niż w roku ubiegłym). Bardzo ciekawe jest jednak to, że 42 procent ankietowanych uważa, że po zakupie iPada lub konkurenta, zbędny byłby im notebook i netbook. To aż o 10 procent lepszy wynik, niż w ubiegłym roku.

Tablet, ich zdaniem, jest lepszy od laptopa do gier, aplikacji, książek, filmów, muzyki i podcastów. Notebooki i netbooki, ich zdaniem, wciąż lepiej się nadają do poczty elektronicznej i dokumentów. Są równie dobre, według nich, do przeglądania stron WWW,

Jednak tylko 26 procent osób uważa, że mobilna konsola do gier jest zbędna po zakupie tabletu (mniej o 12 procent, niż w zeszłym roku). Podobnie ma się sprawa ze stacjonarną konsolą: tylko 14 procent by z niej zrezygnowało, gdyby miało tablet (o 13 procent mniej, niż w 2010 roku).

iPad jest też dobrze znaną marką. 90 procent ankietowanych wiedziało o iPadzie, 83 procent o iPadzie 2. Raptem 44 procent wiedziało, czym jest Xoom, a 46 procent czym jest Galaxy Tab.

2
Źródło: IndustryGamers
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.