Windows i SUSE Linux będą dalej współpracować

W ciągu kolejnych czterech lat we współpracę zostanie zainwestowane sto milionów dolarów.

Można? Można...

Można? Można…

Microsoft Corp. i SUSE, firma stanowiąca wraz z Novellem niezależny dział holdingu Attachmate Group Inc., poinformowały o przedłużeniu o kolejne cztery lata zawartej przez firmy Microsoft i Novell niemal pięć lat temu umowy o współpracy w dziedzinie zapewniania zgodności interoperacyjnej systemów Windows i Linux oraz wsparciu technicznym. Zgodnie z nową umową, zawartą na okres do 1 stycznia 2016 r., Microsoft zainwestuje 100 milionów USD w nowe certyfikaty SUSE Linux Enterprise dla klientów otrzymujących od SUSE pomoc techniczną w sprawach systemu Linux.

Dzięki porozumieniu z Microsoft, firma SUSE zapewnia też klientom możliwość konsolidacji pomocy technicznej w sprawach systemu Linux dzięki ofercie abonamentu wsparcia dla systemów SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enterprise Linux i dystrybucji społecznościowych, takich jak CentOS.

Microsoft i SUSE będą również kontynuować współpracę techniczną nad rozwiązaniami zwiększającymi efektywność pracy w obszarach technologii typu cloud, wirtualizacji i zarządzania. Przykładem może być wieloplatformowe połączenie rozwiązania Microsoft Hyper-V Cloud i SUSE Linux Enterprise Server, umożliwiające sprawną migrację do prywatnej architektury typu cloud. Firmy planują również rozszerzenie Microsoft System Center poprzez integrację z narzędziem SUSE Manager i innymi technologiami, co zapewni sprawniejsze wdrażanie i aktualizację systemu Linux.