10-calowy tablet Yarvik dla niewybrednych

Yarvik kontynuuje swoją linię produktów z Androidem, zapowiada przystępne ceny.

Tablet Yarvik 10″ wyposażony jest w system Android 2.2 (Froyo). Pozwala to na pobieranie i instalowanie wszystkich rodzajów aplikacji. Ponadto, urządzenie dostarczane jest z fabrycznie zainstalowanymi programami, wśród których znajdują się budzik, czytnik e-booków, przeglądarka internetowa i aplikacja do przeglądania zdjęć oraz odtwarzacz audio-wideo.

Tablet wyposażony jest w 10-calowy rezystywny ekran dotykowy obsługujący gesty Swipe. Rozdzielczość ekranu wynosi 1 024 x 600 pikseli, a współczynnik kształtu – 16:9. Wbudowana pamięć wewnętrzna ma rozmiar 4 GB. Wielkość pamięci można dodatkowo rozszerzyć o maksymalnie 64 GB, korzystając w tym celu z dwóch gniazd kart microSD. Bateria o pojemności 3 500 mAh pozwala na maksymalnie 10 godzin słuchania muzyki lub 3 godziny oglądania filmów. Dodatkową zaletą urządzenia jest wbudowany czujnik przechylenia, który automatycznie reguluje orientację obrazu, za każdym razem gdy tablet zostaje przechylony lub obrócony. Całością zarządzają procesor 1 GHz z architekturą ARM11 i 512 MB pamięci RAM.

Tablet mierzy 270 x 171 x 16 mm i waży 692 gramy. Może on także zostać w szybki i prosty sposób podłączony to urządzeń zewnętrznych, za pośrednictwem wbudowanego portu 720p HDMI.

Powiązane treści:

Tablet Apple – najlepsze modele.