67% konsumentów nie zabezpiecza swoich telefonów hasłem

Mimo, że prawie jedna czwarta konsumentów (22%) zgubiła telefon komórkowy w przeszłości, a kolejne 12% straciło telefon w wyniku kradzieży, aż 67% nie ma utworzonego hasła na swoich komórkach w celu ochrony danych.
Zabezpiecz swój telefon

Zabezpiecz swój telefon

Sophos opublikował wyniki badania przeprowadzonego przez TNS, niezależną grupę zajmującą się badaniami rynku. Badanie ujawnia nastawienie konsumentów do bezpieczeństwa urządzeń mobilnych i zapobiegania utracie danych. 60% badanych uznało, że kradzież lub zgubienie urządzenia to największe zagrożenie dla bezpieczeństwa urządzeń mobilnych; jednak tylko 57% posiada zabezpieczenie hasłem nawet na laptopach, a 18% przyznaje się do używania tego samego hasła do wszystkiego.

Utrata urządzeń mobilnych, poza tym że dotyka bezpieczeństwa danych konsumentów, to również rosnący problem dla przedsiębiorstw, ponieważ coraz częściej używamy jednego urządzenia do pracy i zadań osobistych. W rzeczywistości, użytkownicy są jednym z najsłabszych ogniw w bezpieczeństwie organizacji, dlatego też menedżerowie IT kładą duży nacisk na edukację. Aby pomóc firmom w edukacji pracowników na temat zagrożeń związanych z technologią mobilną, Sophos udostępnił Mobile Security Toolkit – darmowy zestaw narzędzi zawierający najważniejsze porady dotyczące tworzenia bezpiecznych haseł, prezentację i poradnik wideo, whitepapers oraz przykładową politykę bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych.

Sophos Mobile Security Toolkit można pobrać za darmo na stronie Sophos pod tym adresem.

0
Źródło: Sophos
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.