Amazon może sprzedać nawet pięć milionów tabletów w kwartał

Amazon ma ponoć zaprezentować tablet jeszcze w tym roku, mimo, iż sam tego oficjalnie nie potwierdza. Jeśli tak się stanie, to, zdaniem analityka, będzie to absolutny hit rynkowy.
Tablet Amazona podbije rynek?

Tablet Amazona podbije rynek?

Firma Forrester Research przewiduje, że Amazon może sprzedać w ostatnim kwartale bieżącego roku od trzech do pięciu milionów tabletów. Jeśli tak się stanie, to Amazon będzie największym rywalem dla Apple’a na rynku tabletów. Sam tablet, według plotek, ma być napędzany Androidem.

Apple będzie miało dalej przewagę na rynku, ale Amazon będzie go podbijał błyskawicznie, tym samym zachęcając dostawców mediów, oprogramowania, sektory handlowe i bankowe do traktowania Androida bardziej serio – czytamy w raporcie. Jak dotąd androidowym tabletom, takim jak Galaxy Tab czy Xoom sę to nie udało.

Badanie opiera się jednak na dwóch ważnych założeniach. Pierwsze, to takie, że cena tabletu będzie konkurencyjna (co ma szanse się spełnić, według plotek, może być nawet o kilkaset złotych tańszy od iPada). Drugie założenie to możliwości logistyczne Amazona: musi być w stanie zaspokoić popyt. Apple miewało z tym problemy, ale wyszło obronną ręką. Amazonowi może się to nie udać.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.